CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian
Ultrainnova - Konstrukcje stalowe - projektowanie, budowa - płyta warstwowa



MARKA

REALIZACJE

REFERENCJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

Kontener jako domek letniskowy

mar 30, 2023 | Blog

 

Nad jeziorem, w górach, z widokiem na las, a może nad morzem? Własna działka z domkiem letniskowym to doskonałe miejsce odpoczynku, ładowania akumulatorów i regeneracji po ciężkim tygodniu pracy. Wybór dobrej lokalizacji nie jest prosty. Gdy to już się uda, trzeba jeszcze pomyśleć o jakimś lokum. Jeśli nasz budżet jest skromny, a równocześnie zależy nam na szybkiej realizacji inwestycji, to kontener jako domek letniskowy będzie idealnym pomysłem.

Wizualizacja 3D

Zanim powstanie ostateczny projekt domku, pawilonu, czy kontenera, rozmawiamy z klientem o jego potrzebach 📑

Wizualizacja 3D pozwala przenieść nasze wyobrażenie na ekran, co daje możliwość pełnego personalizowania układu pomieszczeń i doboru odpowiednich rozwiązań wykończeniowych zgodnych z wizją zamawiającego.

Nasze realizacje możesz obejrzeć na www.ultramodula.pl

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:
📲734-734-639
📲734-734-439
📨biuro@ultramodula.pl

 

Zalety kontenera jako domku letniskowego

Kontenery mieszkalne w nowoczesnym wydaniu nie mają wiele wspólnego z blaszakami, które szpeciły podwórka jako garaże i przestrzeń publiczną w roli sklepików. Są to eleganckie budynki, wykończone wysokiej jakości blachą i wyposażone we wszelkie niezbędne wygody. Nie tylko świetnie wyglądają, ale są też trwałe, niedrogie i, co ważne, łatwe w transporcie i montażu. Czy można wymagać więcej od domku letniskowego?

Dobra cena

Zaletą kontenera jako domku letniskowego jest przede wszystkim jego cena. Zakup takiego obiektu jest znacznie tańszy niż budowa jakiegokolwiek innego rozwiązania. W ofertach renomowanych producentów można znaleźć domki już o powierzchni 6 m2, popularne są rozmiary też 12 oraz 15 metrowe. Taka wielkość jest w zupełności wystarczająca, by stworzyć rodzinny, w pełni komfortowy domek rekreacyjny, a przy tym nie wydać na niego fortuny.

Łatwy montaż

Warto też wziąć pod uwagę fakt, że działka rekreacyjna znajduje się zwykle w pewnej (często sporej) odległości od naszego miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji nie łatwo jest pilnować realizacji tradycyjnej budowy, która trwa miesiącami. Pod względem czasu realizacji kontener jako domek letniskowy nie ma sobie równych. Jego postawienie to kwestia maksymalnie kilku tygodni, a czasem zaledwie kilku lub kilkunastu dni. Po zamówieniu wybranego domku wystarczy poczekać na realizację. W tym czasie trzeba w docelowym miejscu przygotować fundament z gotowych bloczków fundamentowych. Taka operacja nie zajmie z pewnością dłużej niż dzień lub dwa. Należy również doprowadzić odpowiednie instalacje: elektryczną i wodną. Kontenery stawiane są na fundamentach za pomocą dźwigu lub HDS, a zajmuje to dosłownie kilkanaście minut.

Trwałe materiały i solidne ocieplenie

Ponieważ domki letniskowe to budynki, które nie są zamieszkałe na stałe, a są jedynie wykorzystywane weekendowo, muszą być szczególnie odporne na warunki atmosferyczne. Konstrukcja i materiały, z jakich wykonuje się kontenery transportowe, zostały dobrane tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe. Są wysoce odporne na uszkodzenia spowodowane przez ogień, wiatr i wodę. Aby wytrzymać duże obciążenia podczas transportu, produkuje się je ze stali. Odpowiednio konserwowany kontener transportowy może zatem spokojnie przetrwać do 25 lat lub dłużej, co czyni go idealnym materiałem do budowy długowiecznego domku letniskowego.

Co równie ważne, wysokiej jakości kontenery mieszkalne oferowane przez solidnych producentów są właściwie ocieplone i dobrze wyizolowane akustycznie. Do tego celu stosuje się wełnę mineralną o grubości około 100 mm w połączeniu z folią paroizolacyjną. Drugą warstwę izolacyjną stanowi, mocowana od wewnątrz, płyta laminowana. Jak wiadomo, najwięcej ciepła ucieka górą, więc aby domek letniskowy z kontenera stabilnie utrzymywał temperaturę wewnątrz, ważna jest też konstrukcja dachu. Tak jak do ścian ociepla się go wełną mineralną wraz z folią. Odpowiednia izolacja ma ogromne znaczenie dla komfortu mieszkania. Liczy się bowiem nie tylko to, by zimą było ciepło, ale przede wszystkim, aby latem w środku nie panował nadmierny upał. Pamiętajmy, że z domku letniskowego korzysta się przede wszystkim w miesiącach letnich.

 

Jak zaaranżować kontener jako domek letniskowy?

Pierwszym krokiem do zbudowania wymarzonego domku letniskowego jest wybór kontenera odpowiedniego rozmiaru. Na rynku są dostępne mieszkalne rozwiązania kontenerowe o powierzchni użytkowej już od 6 m2. Dużą popularnością cieszą się też nieco większe rozmiary: 12 oraz 15 metrowe. Wnętrze takiego domku w standardzie może przypominać klasyczny pokój hotelowy z łazienką oraz oknem lub być zaaranżowane jako funkcjonalne mieszkanie z aneksem kuchennym. Ważną kontenerów jako domków letniskowych jest możliwość dostosowania ich wnętrza do własnych upodobań. Możesz stworzyć otwarty plan, jedynie z wydzieloną łazienką, lub podzielić przestrzeń na osobne pokoje, w zależności od tego dla ilu osób jest przeznaczony. Kontenery oferowane przez renomowanych producentów mogą być wyposażone od razu przy zakupie we wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, czyli toaletę, prysznic, umywalkę, a możliwość uzupełnienia o dodatkowe ścianki pozwoli wydzielić miejsce na wspomniany wcześniej aneks kuchenny.

Warto wspomnieć, że poza bazową aranżacją wnętrza kontenery przeznaczone do celów mieszkalnych oferowane przez renomowanych producentów już w fabryce są uzupełniane o potrzebne instalacje, czyli systemy ogrzewania oraz instalacje: elektryczną i sanitarną. Ogrzewanie zapewniają zazwyczaj grzejniki elektryczne, mocą dopasowane do kubatury kontenera. Dobrej jakości domki letniskowe z kontenerów mają również optymalne oświetlenie, zazwyczaj ledowe dla ekonomicznego korzystania.

Zbuduj domek letniskowy z kontenera w 5 prostych krokach

Kontenery jako obiekty modułowe są proste i szybkie w montażu. Aby postawić swój idealny domek letniskowy, wystarczy kilka kroków.

  1. Dobór optymalnej wielkości dopasowanej do potrzeb oraz wielkości działki.
  2. Opracowanie projektu funkcjonalnego: wybór wyposażenia, podział przestrzeni, dopasowanie niezbędnych instalacji.
  3. Przygotowanie terenu. Wyrównanie działki i przygotowanie fundamentu.
  4. Montaż kontenera i podłączenie instalacji. Najlepiej wybierz producenta, który zajmie się nie tylko produkcją kontenera-domku, ale również kompleksowo zorganizuje montaż i podłączenie wszelkich instalacji.
  5. Urządzenie wnętrza,w którym będzie można wypocząć 🙂

Ostatnie wpisy