CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian
Ultrainnova - Konstrukcje stalowe - projektowanie, budowa - płyta warstwowaMARKA

REALIZACJE

REFERENCJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

Kompleksowość usług Ultramodula – od projektu do realizacji

mar 17, 2023 | Blog

Kompleksowość usług Ultramodula – od projektu do realizacji

Kompleksowość usług Ultramodula – od projektu do realizacji

 

Każdy działający z sukcesami przedsiębiorca jest ekspertem w swojej dziedzinie, ale nie wszyscy muszą być ekspertem w kwestii budowy czy też zarządzania projektami inwestycyjnymi. Nie ma natomiast wątpliwości, że każda firma w pewnym momencie swojego rozwoju będzie potrzebowała własnej siedziby, czy to na biuro, magazyn, sklep bądź lokal usługowy. W dzisiejszych czasach, kiedy rozwój biznesu idzie w parze z rosnącą potrzebą mobilności, wszelkiego rodzaju budynki i pawilony kontenerowe stają się coraz bardziej popularną alternatywą. Ultramodula to firma, która specjalizuje się właśnie w produkcji tego typu obiektów. Ale jej oferta to znacznie więcej. Przeczytaj artykuł i poznaj kompleksowość usług Ultramodula – od projektu do realizacji.

 

Dlaczego warto wybrać producenta, który świadczy kompleksowe usługi?

W skrócie: aby nie musieć być ekspertem od wszystkiego. Zlecanie kompleksowej usługi, czyli od projektu do realizacji, ma wiele zalet, które przekładają się na sukces projektu, obniżenie kosztów i skrócenie czasu realizacji. Przedsiębiorca może skupić się na swojej działalności, a wykonawca zajmie się całą resztą. Kluczowymi argumentami, które przekonają każdego do wyboru kompleksowej usługi:

  • wygoda i oszczędność czasu – nie trzeba martwić się organizacją projektu i koordynowaniem działań różnych podwykonawców;
  • większa kontrola nad projektem – gdy wszystkie etapy projektu są realizowane przez jednego wykonawcę, inwestorowi łatwiej jest kontrolować przebieg inwestycji;
  • mniejsze koszty – w przypadku zlecania różnych etapów projektu różnym wykonawcom, koszty mogą być wyższe niż w przypadku zlecania całości działań jednemu wykonawcy, bo ma on lepszą kontrolę nad całością budżetu inwestycyjnego;
  • wyższa jakość realizacji projektu – wykonawca odpowiedzialny za całość projektu wie, że musi zapewnić jakość na każdym etapie, aby ułatwić sobie pracę i zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych kosztów.
Kompleksowość usług Ultramodula

Kompleksowość usług Ultramodula

Co oznacza kompleksowość usług Ultramodula?

Ultramodula to doświadczony producent kontenerów i pawilonów specjalizujący się w projektowaniu, produkcji oraz montażu tych konstrukcji. Oferuje szeroką gamę produktów, w zależności od potrzeb klienta. W portfolio znajdują się zarówno kontenery magazynowe, biurowe, socjalne, jak i pawilony handlowe, gastronomiczne, a nawet mieszkalne oraz domki modułowe. Jako producent może także wykonywać projekty na indywidualne zamówienie klienta. Każdy temat może prowadzić dla inwestora kompleksowo – od projektu do realizacji.

Po pierwsze: projekt

Pierwszym etapem produkcji jest zaprojektowanie obiektu zgodnie z wymaganiami klienta. Ultramodula oferuje szeroki wybór rozmiarów oraz rodzajów kontenerów, dzięki czemu można dopasować projekt do indywidualnych potrzeb. W ofercie znajdują się kontenery biurowe, magazynowe, sanitarno-higieniczne, socjalne czy też mieszkalne. Ponadto, producent realizuje projekty pawilonów handlowych, gastronomicznych, usługowych czy też biurowych. Inwestorzy mogą po prostu zakupić standardowe rozwiązanie, dokonać drobnych, bądź większych modyfikacji, jak również zaprojektować obiekt na indywidualne zamówienie, dostosowane do ich potrzeb.

Nad całością procesu: czy to zmian, czy projektowania “od zera” czuwa zespół doświadczonych ekspertów, w także fachowców od instalacji elektrycznych, sanitarnych i grzewczych. Koordynator projektu może również doradzić w zakresie wszelkich formalności i pomóc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń czy też zgłoszeń urzędowych.

Etap drugi: produkcja

Po zakończeniu fazy projektowania, kolejnym etapem jest produkcja obiektu Kontenery i pawilony produkowane swoją wysoką jakość zawdzięczają przede wszystkim kontrolowanemu procesowi produkcji poza terenem budowy. 

Produkcja poszczególnych obiektów-modułów odbywa się w hali produkcyjnej Ultramodula z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, w pełni kontrolowanych warunkach, i co niezwykle istotne, z zachowaniem wszystkich norm budowlanych. Całość budynku jest wykonywana w środowisku o kontrolowanej temperaturze, wilgotności, braku zapylenia, co ogranicza do minimum ryzyko nieprawidłowości budowlanych. Istotne jest również to, że montowanie komponentów takich jak drzwi czy okna w warunkach fabrycznych pozwala na większą precyzję i lepszą kontrolę jakości. Przebieg całego procesu produkcyjnego jest kontrolowany przez doświadczonych inżynierów.

W ramach kompleksowej usługi obiekty wykonywane przez Ultramodula są wyposażone we wszelkie instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz grzewczą. Każdy z ich elementów jest wykonywany i montowany w bezpiecznych warunkach fabrycznych przez doświadczonych fachowców. Gwarantuje to wysoką jakość tych podzespołów i zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie przez długi czas.

Krok trzeci, czyli transport oraz montaż na miejscu docelowym

Po wyprodukowaniu Ultramodula zajmuje się logistyką, czyli transportem i montażem, co w przypadku budynków kontenerowych jest procesem wymagającym odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. W zależności od projektu może być konieczne użycie specjalistycznego sprzętu, a każdorazowo trzeba znać szczegółowo niezbędne przepisy prawa oraz spełniać wymogi norm bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że transport i montaż pawilonów i kontenerów są kluczowymi elementami w całym procesie ich budowy i instalacji. 

Transport obiektów wymaga skrupulatnego przygotowania, np. przez zamocowanie elementów wewnętrznych i zewnętrznych, zabezpieczenie drzwi i okien, oraz właściwego zapewnienie stabilności i równowagi w trakcie przewożenia na miejsce docelowe. Doświadczenie zespołu Ultramodula gwarantuje, że i ten etap projektu będzie zrealizowany sprawnie i profesjonalnie, a co najważniejsze zgodnie z przepisami prawa drogowego.

Montaż budynków kontenerowych odbywa się w kilku etapach, włącznie z ustawieniem kontenerów na miejscu, połączeniem ich ze sobą, zamontowaniem drzwi i okien oraz podłączeniem wszystkich zaplanowanych instalacji. 

W przypadku małych budynków jest to najkrótsza faza całej inwestycji. Kontener stawiany jest na fundamentach za pomocą dźwigu lub HDS, a zajmuje to kilkanaście minut. Gdy w grę wchodzą bardziej skomplikowane projekt, montaż budynków kontenerowych może wymagać użycia specjalistycznych narzędzi i sprzętu, takich jak dźwigi lub platformy podnośnikowe. Trwa wtedy oczywiście nieco dłużej – nawet do kilkunastu czy kilkudziesięciu dni.

 

Współpraca z Ultramodula to dobry wybór

Chcąc szybko i sprawnie przeprowadzić inwestycję związaną z siedzibą firmy, warto postawić na współpracę z renomowanym producentem, który zapewnia kompleksową obsługę. Ultramodula profesjonalnie poprowadzi każdy projekt – zarówno dla jednego, małego kontenera biurowego czy też magazynowego, jak i dla dużego wielomodułowego budynku. Doświadczony zespół ekspertów udziela wsparcia na każdym etapie projektu.

Ostatnie wpisy