CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian
Ultrainnova - Konstrukcje stalowe - projektowanie, budowa - płyta warstwowaDOMKI MODUŁOWE

KONTENERY

PAWILONY

KONTENERY MORSKIE

MARKA

SKLEP

REALIZACJE

REFERENCJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

LOGOWANIE

CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian

Kontener stróżówka czym się wyróżnia?

Jak mówi polskie przysłowie, chleb Świętej Agaty od ognia strzeże chaty, a pawilony kontenerowe to doskonałe rozwiązanie jako obiekty typu portiernie czy stróżówki. Jednak, by jak przysłowiowy chleb, dobrze odgrywały swoją rolę, muszą spełniać kilka ważnych warunków. Jak zatem wybrać dobrą stróżówkę kontener? Czy lepsze jest rozwiązanie modułowe, czy prosty kontener? A może warto jednak pokusić się o niewielką portiernię murowaną?

Kontener stróżówka czym się wyróżnia

Rola stróżówek i portierni

Mała budka przy wjeździe na strzeżone osiedle, niewielki obiekt na parkingu centrum biurowego, większych rozmiarów budynek zlokalizowany przy bramie fabryki… stróżówka zależnie od funkcji, może przybierać różne formy. Jednak zawsze jej główną rolą jest zapewnienie komfortowego miejsca pracy służbom ochrony. W niektórych sytuacjach wystarczy mały boks, bo w portierni pracuje jedna osoba. Innym razem potrzebna jest przestrzeń dla kilku strażników, a także dla rozbudowanego systemu monitoringu. Wymagania są zróżnicowane, ale zawsze najlepszym wyborem będzie stróżówka modułowa.

Należy pamiętać, że takie obiekty to w także swoista wizytówka firmy. To często miejsce pierwszego kontaktu klientów lub innych gości z organizacją. Warto więc zainwestować w produkt estetyczny i dobrej jakości – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Stróżówka kontener

Kontener stróżówka wizualizacja 3D

 

Zalety stróżówki kontenerowej

Pierwszą, wartą podkreślenia zaletą kontenerów stróżówek jest ich mobilność. Łatwo jest przenieść je z miejsca na miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba, np. wjazd na teren fabryki będzie wymagał remontu lub okresowa przebudowa ulicy wymusi dojazd do biurowca od innej niż zwykle strony. Portiernię z kontenera można też odsprzedać w przypadku, gdy służyła tymczasowo podczas budowy. Łatwość przenoszenia to także możliwość obrócenia stróżówki, gdy nastąpi taka konieczność.

Wielkimi atutami tego typu rozwiązań są też szybkość i łatwość montażu. Gdy portiernia stawiana jest utwardzonym podłożu, takim jak na przykład kostka brukowa, nie potrzebuje nawet fundamentu, wystarczy kilka bloczków fundamentowych. Stróżówki są w całości składane przez producenta i dostarczane na miejsce użytkowania gotowe do postawienia. Sam montaż odbywa się za pomocą dźwigu lub HDS, a zajmuje to dosłownie kilkanaście minut. Później wystarczy podpiąć przyłącza prądu oraz wodno-kanalizacyjne i gotowe.

Kontener stróżówka: cena

Nie bez znaczenia jest oczywiście cena takiego rozwiązania. Stróżówki modułowe to obiekty niskobudżetowe: zarówno jeśli chodzi o zakup oraz montaż, jak i późniejszą eksploatację. Ponieważ ich budowa jest zwarta, a powierzchnia niewielka koszty ogrzewania i pozostałych mediów są niskie. Oczywiście najtańsze będą proste kontenery blaszane, ale w przypadku stróżówki warto postawić na pawilony modułowe z wysokiej jakości materiałów, odpowiednio wyposażone.

Zobacz ofertę:

Kontenery

Wyposażenie kontenera portierni

Jak mówi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w par. 15 Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie powinny zapewniać pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. W szczególności w pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie naturalne i sztuczne, odpowiednią temperaturę, wymianę powietrza oraz zabezpieczenie przed wilgocią, niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem, drganiami oraz innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwościami. Co to oznacza w kontekście stróżówek? To, że jak każde inne miejsce pracy musi gwarantować pracownikom odpowiednie warunki. W szczególności, iż tego typu obiekty są użytkowane właściwie bez przerwy przez całą dobę.

Cytowane powyżej wymogi BHP mówią jasno, co jest potrzebne, a dobrej jakości kontenery stróżówki spełniają wszelkie wymienione wymagania.

Oświetlenie

Dopływ światła naturalnego jest zapewniony przez odpowiedniej wielkości okna, które w kontekście wymogów dotyczących temperatury w pomieszczeniach, powinny być szczelne. Warto wybrać kontener wyposażony w nowoczesną stolarkę PCV. Natomiast dobierając źródła oświetlenia sztucznego, najlepiej jest kupić obiekt z lampami LED. Dostępne są barwy światła zbliżone do naturalnego, co znacząco poprawia komfort przebywania w tak małym pomieszczeniu, a poza tym zużywają minimalne ilości energii elektrycznej.

Odpowiednia temperatura, wymiana powietrza i zabezpieczenie przed wilgocią

Te trzy czynniki są ze sobą powiązane, bo wynikają z właściwej budowy oraz izolacji kontenera stróżówki. Rozwiązania przeznaczone na portiernie są budowane analogicznie do kontenerów transportowych. Dobrej jakości rama powinna być spawana z kształtowników zimno-giętych o grubości 3 mm. Aby całość pawilonu była mocna, słupy skręcane do ramy górnej i dolnej muszą być zrobione z wytrzymałych kształtowników. 

Każda portiernia musi być całoroczna, a co za tym idzie ocieplona. Solidni producenci stosują do tego celu wełnę mineralną w połączeniu z folią paroizolacyjną. Aby ocieplenie odgrywało efektywnie swoją rolę, wełna powinna mieć grubość około 50 mm. Ponadto kolejną warstwę izolacyjną stanowi płyta laminowana mocowana od wewnątrz kontenera. Jest ona najczęściej w kolorze białym, co rozjaśnia wnętrze – ma to niemałe znaczenie ze względu na metraż stróżówek. Ważnym elementem budynku jest dach, który również musi być ocieplony. Analogicznie jak w przypadku ścian stosuje się wełnę mineralną wraz z folią.

Dobrej jakości izolacja, to najważniejsza cecha kontenera stróżówki. Ponieważ pracownicy przebywają w jej wnętrzu przez długi czas, ważne jest nie tylko, aby zimą było im ciepło, ale również, by latem w pomieszczeniu nie panował nadmierny upał.

Zaplecze socjalno-sanitarne

Poza dobrze zaprojektowaną instalacją elektryczną (w tym wspomnianym już oświetleniu), dla komfortu pracy osób ważne jest zaplecze socjalno-sanitarne czyli po prostu kuchnia oraz łazienka. Jeśli chodzi o kwestie strefy kuchennej, najczęściej wystarczy niewielki stół z czajnikiem elektrycznym oraz kuchenką mikrofalową. Wyposażenie łazienki to już kwestia oczekiwań kupującego – wysokiej jakości portiernie kontenery mogą wyposażone w WC z umywalką lub dodatkowo posiadać prysznic.

Stróżówka kontener to dobre rozwiązanie

Wybór kontenera jako portierni to dobre rozwiązanie. Efektywne kosztowo, szybkie w realizacji i komfortowe w użytkowaniu. Przy zakupie koniecznie trzeba się upewnić, że wybrane rozwiązanie spełni wymogi BHP i będzie komfortowe dla pracowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy