CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian
Ultrainnova - Konstrukcje stalowe - projektowanie, budowa - płyta warstwowaDOMKI MODUŁOWE

KONTENERY

PAWILONY

SZATNIE KONTENEROWE

GARAŻE KONTENEROWE

 HALE KONTENEROWE

HOTELE KONTENEROWE

PROJEKT UE

MARKA

SKLEP

REALIZACJE

REFERENCJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

LOGOWANIE

CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian

Kontenery biurowe jako miejsce pracy

Na drodze rozwoju każdej firmy, mniejszej bądź większej, nadchodzi taki czas, że biuro – choćby małe, staje się niezbędne. W takiej chwili pojawia się pytanie: jak miałoby ono wyglądać? Oczywiście nie ma jednej, właściwej odpowiedzi. Na optymalny wybór wpływają różne zmienne, takie jak ilość osób, które mają w tym biurze pracować, zadania, jakie w tej przestrzeni będą realizowane, charakter działalności przedsiębiorstwa i wiele, wiele innych, w tym również budżet. Czy kontener biurowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdej firmy? Pewnie nie, ale dla zdecydowanej większości sprawdzi się idealnie.

Kontener to dobre biuro na start

Ze względu na swoje zalety, takie jak łatwość postawienia, krótki czas realizacji i stosunkowo niewielki koszt, kontenery biurowe są doskonałym wyborem jako pierwsze biuro rozwijającej się firmy. Na rynku dostępne są obiekty w różnych rozmiarach, zaczynając od opcji mini o powierzchni użytkowej zaledwie 6m2. To świetny początkowy krok w budowaniu miejsca, gdzie pracownicy mogą wygodnie pracować czy też spotykać się z klientami.

Kontener biurowy

Kontenery biurowe jako miejsce pracy.

Co ważne, wraz z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa, biuro również z łatwością może się rozbudować. Kontenery biurowe mają bowiem budowę modułową, która umożliwia dołączanie kolejnych obiektów do istniejącej już konstrukcji. To wygodne i optymalne rozwiązanie – w każdej chwili daje możliwość zwiększenia powierzchni użytkowej, bez konieczności przeprowadzki czy kosztownego remontu. Co ciekawe, biuro można rozbudować nie tylko “wszerz”, ale również w górę. Konstrukcja dobrej jakości kontenerów umożliwia ich piętrowanie. 

Kontenery biurowe jako miejsce pracy

Nowoczesne kontenery biurowe

 

Jak wybrać kontener biurowy?

Pierwszym etapem w wyborze optymalnego obiektu dla firmy jest określenie faktycznego zapotrzebowania na powierzchnię użytkową. Będzie ona zależna od ilości oraz wielkości stanowisk pracy, które mają znaleźć się w biurze, a także od tego, jakie dodatkowe funkcje ma realizować nowa przestrzeń. Jeśli ma spełniać rolę wygodnego miejsca do spotkań biznesowych, trzeba przewidzieć odpowiedni metraż na salę konferencyjną ze stołem i zapleczem socjalnym. Natomiast gdy firma potrzebuje lokalu do przechowywania sporej ilości dokumentacji, konieczne będą dodatkowe metry na archiwum.

Liczy się konstrukcja

kontener biurowy łączony

Kontenery biurowe modułowe.

Kolejnym krokiem jest wybranie najlepszej jakości produktu. Warto dobrze przeanalizować oferty producentów i sprawdzić, jak wykonany jest dany kontener biurowy. Jego budowa musi być solidna, szczególnie jeśli w przyszłości ma dać możliwość rozbudowy biura: nie każdy kontener ma opcję piętrowania. Wysokiej jakości rama powinna być wykonana z kształtowników zimno-giętych o grubości 4 mm. Aby całość kontenera finalnie była naprawdę mocna, słupy skręcane do ramy górnej i dolnej również muszą być zrobione z wytrzymałych kształtowników, najlepiej zimno-giętych.

Wygląd ma znaczenie

Kontener biurowy łączony wewnątrz.

Kontenery biurowe łączone wewnątrz.

Biuro, niezależnie od tego, czy mieści się w prywatnym domu, wielkim biurowcu czy w kontenerze, jest zawsze wizytówką firmy. Dlatego kupując obiekt warto zwrócić uwagę na jakość wykończenia, zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz oraz na zakres dostępnej personalizacji, np. możliwość pomalowania obiektu na wybrany kolor.

Pomarańczowy kontener biurowy

Malujemy kontenery biurowe na wybrany kolor.

 

Miejsce pracy musi spełniać normy BHP

Wybierając kontener na biuro, nie można zapominać o przepisach regulujących ten obszar działalności przedsiębiorstw. Jak określa Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy w par. 15 Pomieszczenia pracy i ich wyposażenie powinny zapewniać pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. W szczególności w pomieszczeniach pracy należy zapewnić oświetlenie naturalne i sztuczne, odpowiednią temperaturę, wymianę powietrza oraz zabezpieczenie przed wilgocią, niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem, drganiami oraz innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwościami. 

Co to oznacza w praktyce? Że tak jak każda inna przestrzeń biurowa, kontener musi gwarantować dobre warunki dla przebywających w nim osób. Przepisy precyzują wymogi stawiane miejscu pracy, a odpowiednio dobrany kontener spełni je bez problemu.

Oświetlenie kontenera biurowego

Oświetlenie w kontenerze biurowym

Kontenery biurowe łączone.

Aby w biurze pracowało się komfortowo, musi zostać zapewniony dopływ światła naturalnego. To zadanie realizują stosownej wielkości okna. Warto wybrać kontener wyposażony w nowoczesną, szczelną stolarkę PCV, aby łatwiej spełnić kolejny wymóg przepisów czyli zapewnienie odpowiedniej temperatury. Natomiast dobierając źródła oświetlenia sztucznego, najlepiej jest kupić obiekt z lampami LED. Dostępne są barwy światła zbliżone do naturalnego, co jest lepsze dla oczu, szczególnie podczas pracy przy komputerze. Ponadto zużywają one minimalne ilości energii elektrycznej.

Odpowiednia temperatura, wymiana powietrza i zabezpieczenie przed wilgocią

Te trzy czynniki są ze sobą powiązane, bo wynikają z właściwej budowy oraz izolacji kontenera biurowego. Rozwiązania przeznaczone na obiekty biurowe są zbudowane analogicznie do kontenerów transportowych. Każde biuro musi być całoroczne, a co za tym idzie dobrze ocieplone. Solidni producenci stosują do tego celu wełnę mineralną w połączeniu z folią paroizolacyjną. Aby ocieplenie odgrywało efektywnie swoją rolę, wełna powinna mieć grubość około 100 mm. Ponadto kolejną warstwę izolacyjną stanowi płyta laminowana mocowana od wewnątrz kontenera. Jest ona najczęściej w kolorze białym, co rozjaśnia wnętrze i daje swobodę aranżacji przestrzeni biurowej.

Ważnym elementem budynku jest dach, który również musi być ocieplony. Analogicznie jak w przypadku ścian stosuje się wełnę mineralną wraz z folią. Dobrej jakości izolacja ma ogromne znaczenie: ważne jest nie tylko, aby zimą było ciepło, ale również, by latem w pomieszczeniu nie panował nadmierny upał.

Zaplecze socjalno-sanitarne obowiązkowe w każdym biurze

Poza dobrze zaprojektowaną instalacją elektryczną (w tym wspomnianym już oświetleniu), dla komfortu pracy osób ważne jest zaplecze socjalno-sanitarne czyli strefa kuchenna oraz łazienki. Zależnie od funkcji pełnionej przez biuro, obszary te w poszczególnych kontenerach mogą być różnie zaprojektowane.

kontener biurowy z łazienką i wc

Kontener biurowy z łazienką WC

Jeśli biuro będzie wyłącznie miejscem pracy i nie planowane są w nim wizyty gości z zewnątrz, to w ramach kuchni wystarczy czajnik elektryczny i kuchenka mikrofalowa. Inaczej musi być przygotowane zaplecze kuchenne w przypadku biur, których główną funkcją jest rola reprezentacyjna i przyjmowanie klientów. Należałoby w takiej sytuacji zaplanować przestrzeń również na ekspres do kawy, większą ilość szafek na zastawę i koniecznie lodówkę.

Od przeznaczenia biura, zależy także projekt strefy łazienkowej. W maleńkim biurze dla kilku osób wykonujących pracę siedzącą, wystarczy WC z umywalką, natomiast w kontenerze będącym biurem dla zespołu na placu budowy wielkiego osiedla mieszkaniowego, warto pomyśleć dodatkowo o prysznicu.

Kontenery biurowe to same zalety

Niezależnie od wielkości biura, rodzaju działalności czy przeznaczenia, kontenery biurowe mają właściwie same zalety. Co jest szczególnie warte podkreślenia?

  • czas realizacji – szybki montaż
  • niskie koszty: zarówno zakupu i postawienia, jak i eksploatacji
  • budowa modułowa dająca możliwość rozbudowy biura wraz z rozwojem firmy
  • różnorodne możliwości konfiguracji wnętrza
  • szybka możliwość demontażu czy przeniesienia w inne miejsce

Poszukując biura dla swojej firmy, warto rozważyć zakup kontenera. Gdy zdecydujemy się produkt renomowanego, sprawdzonego producenta będzie służył przez długie lata, a koszty będą znacząco niższe niż jakiekolwiek inne rozwiązanie.

Sprawdź całą ofertę: Kontenery biurowe na zamówienie 

Kontenery

Ostatnie wpisy