CzechEnglishGermanHungarianLatvianPolishSlovakUkrainian
Ultrainnova - Konstrukcje stalowe - projektowanie, budowa - płyta warstwowa



MARKA

REALIZACJE

REFERENCJE

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

Nowoczesne pawilony usługowe

lis 2, 2022 | Blog

W dzisiejszym świecie wszystko dynamicznie się zmienia – stała jest jedynie zmiana. To stwierdzenie chyba najlepiej określa współczesny biznes. Aby osiągnąć sukces, trzeba szybko podejmować decyzje, a następnie działać bez zbędnej zwłoki. Tu z pomocą przychodzą pawilony usługowe. Bez pozwolenia na budowę, z ekspresowym do postawienia fundamentem, od razu gotowe do użytku. Wystarczy pomysł na działalność usługową, zapał do działania i naprawdę niewielkie środki finansowe.

 

Pawilon usługowy: największe zalety

Salon kosmetyczny czy fryzjerski, usługi krawieckie, a nawet zajęcia jogi – każda z tych (i innych) usług musi mieć swoje miejsce do działania. Budowa tradycyjnego obiektu jest czasochłonna i bardzo kosztowna. Pawilony usługowe o budowie kontenerowej rozwiązują oba te problemy: można postawić je właściwie od ręki, a ich cena jest przystępna.

 

Krótki czas realizacji

Co tak naprawdę oznacza, że pawilon usługowy stawia się szybko? Najdłuższym etapem może okazać się podjęcie decyzji o wyborze modelu pawilonu, który będzie najlepiej pasował do rodzaju prowadzonej działalności. Potem pozostaje zamówić opcję dla siebie, przygotować fundament z gotowych bloczków fundamentowych – taka operacja nie zajmie dłużej niż 1 dzień – i poczekać na dostarczenie zamówienia. Pawilony stawiane są na fundamentach za pomocą dźwigu lub HDS, a zajmuje to dosłownie kilkanaście minut. Co ważne, taka forma montażu daje możliwość szybkiego przeniesienia obiektu, gdy zajdzie taka potrzeba. To elastyczność reagowania na potrzeby zmieniającego się rynku, jakiej nie daje żaden inny budynek.

 

Niskie koszty własne

Budowa, nawet bardzo małego budynku to spore koszty – nie zawsze realne do poniesienia przy starcie nowej działalności. Pawilony usługowe są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach wyposażenia. Istnieje zatem możliwość dopasowania opcji do każdego budżetu. Rozpoczynanie własnej działalności gospodarczej zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Wybór kontenerowego pawilonu obniża kwotę wkładu startowego, a tym samym ogranicza ewentualną stratę. W przypadku rezygnacji z prowadzenia biznesu pawilon można łatwo odsprzedać. Dla budynku trwale związanego z gruntem ten proces jest o wiele bardziej skomplikowany, w szczególności, gdy np. stoi on na działce obok domu mieszkalnego.

Poza niskim kosztem zakupu pawilonu usługowego warto podkreślić ekonomię utrzymania tego typu obiektu. Rachunki za media będą znacząco niższe niż dla typowego budynku usługowego.

 

Jak wybrać najlepszy pawilon usługowy?

Lokal to ważna wizytówka firmy. Dlatego wybierając produkt należy zwrócić uwagę, nie tylko na jakość jego wykonania, ale również na estetykę. Elegancki, nowoczesny pawilon usługowy jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż wynajęty lokal w starym, nieodnawianym od lat budynku lub zaadaptowany garaż z kącie podwórka. Renomowani producenci oferują możliwość malowania ścian pawilonu na dowolny kolor z palety RAL – to doskonały sposób, aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów.Pawilon handlowy Ultramodula

Solidna konstrukcja

Pawilony usługowe są zbudowane analogicznie do kontenerów transportowych. To wielka zaleta, bo daje sposobność łączenia boksów ze sobą, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Piętrowanie będzie jednak możliwe jedynie wtedy, gdy konstrukcja pawilonu będzie wykonana z odpowiednich materiałów przez solidnego producenta.

Dobrej jakości rama powinna być spawana z kształtowników zimno-giętych o grubości 4 mm. Aby całość pawilonu była mocna, słupy skręcane do ramy górnej i dolnej muszą być zrobione z wytrzymałych kształtowników. Najlepiej zimno-giętych, również o grubości 4 mm.

 

Trwałe ściany i dach

Dobry pawilon usługowy musi być całoroczny, a co za tym idzie ocieplony. W nowoczesnych konstrukcjach wykorzystuje się do tego celu wełnę skalną w połączeniu z folią paroizolacyjną. Aby ocieplenie odgrywało efektywnie swoją rolę, wełna musi mieć grubość około 80 mm. Dodatkową warstwę izolacyjną (i wykończeniową) stanowi płyta laminowana mocowana wewnątrz kontenera. Jest ona zwyczajowo w kolorze białym, co rozjaśnia wnętrze i daje także najlepsze możliwości aranżacyjne.

Ważnym elementem budynku jest dach – on również wymaga właściwego ocieplenia. Analogicznie jak w przypadku ścian stosuje się wełnę wraz z folią, jednak warstwa izolacyjna dachu ma zwykle 100 mm grubości.

 

Podłoga, drzwi oraz okna

Nowoczesne pawilony usługowe mają podłogę wykonaną z solidnej płyty OSB (22 mm), na której montowana jest wykładzina PCV. Warto zwrócić uwagę na izolację od gruntu, ponieważ nie ma rozbudowanego fundamentu liczy się grubość ocieplenia kontenera od spodu. Sprawdzeni producenci pawilonów usługowych, stosują wełnę o grubości 100 mm.

pawilon usługowy

Kluczowym elementem dla zapewnienia komfortu cieplnego w pawilonie usługowym jest stolarka drzwiowa i okienna. Najlepsze modele pawilonów wyposażone są w dobrej jakości okna oraz drzwi z PCV.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Co tak naprawdę sprawia, że kontener zmienia się w nowoczesny pawilon usługowy? Wyposażenie wewnętrzne, czyli szereg mniejszych i większych elementów, które metalowy boks przemienią w funkcjonalny lokal. Po pierwsze jest to instalacja elektryczna, w tym oczywiście gniazdka oraz oświetlenie (najlepiej LED). Ponadto wyposażenie sanitarne, takie jak prysznic, czy też ubikacja oraz umywalka.

Urządzając lokal usługowy w pawilonie, warto koniecznie sprawdzić, czy producent daje możliwość zamontowania dodatkowych ścian działowych wewnątrz obiektu, a także montażu rolet antywłamaniowych. Są to rozwiązania, które znacząco podniosą funkcjonalność i wygodę korzystania z pawilonu na co dzień.

Ostatnie wpisy